Fundacja Podaj Dalej jest owocem spontanicznej pomocy ofiarom powodzi.   

  • slideWIES_12540.jpg
  • slideWIES_12541.jpg
  • slideWIES_12542.jpg
  • slideWIES_12543.jpg
  • slideWIES_12544.jpg

Jest maj roku 2010. We wszystkich mediach tragiczne informacje – powódź. Organizowana jest pomoc. Zawsze w takich sytuacjach dawałam pieniądze i uważałam że pomogłam. 3 czerwca w Boże Ciało spontanicznie postanowiłam pojechać i poprosiłam brata czy mógłby mi towarzyszyć. Zobaczyć na własne oczy, dotrzeć do konkretnej rodziny, która ucierpiała najbardziej. Początkowo myślałam o Wilkowie, o którym tyle się mówiło w TV. Za Tarnobrzegiem zaczął się krajobraz księżycowy. Domy w połowie lub całkiem zalane. Wszędzie szlam i błoto. Wzdłuż drogi sterty rzeczy powynoszonych z zalanych domów. Jechaliśmy bardzo wolno przerażeni tym widokiem. Zatrzymali nas żołnierze z informacją, że droga jest nieprzejezdna. „Chcemy pomóc” – powiedziałam prosząco(bałam się że nas zawróci). „Z pomocą to tam” – żołnierz wskazał drogę na prawo. Dojechaliśmy do kościoła w Trześni. Właśnie kończyła się msza św. Ludzie wychodzący z Kościoła wzięli z plebani po bochenku chleba, konserwie, butelce wody i z obłędem w oczach rozeszli się do swoich domów. Byli to tylko ci, którym piętro ocalało, bo inni przebywali u swoich rodzin bądź w szkołach. Proboszcz nie wskazał nam konkretnej rodziny. Powiedział – jedzcie na wieś. Przy jednym z domów na ławeczce siedziało małżeństwo. Widać było, ze ich dom był w połowie zalany więc mogli mieszkać na piętrze. Chcielibyśmy pomóc rodzinie, która najbardziej ucierpiała – zapytałam Pani Aneta niewiele się zastanawiając wskazała dom po przeciwnej stronie drogi. Wzruszyła mnie jej postawa, bo mimo swojej tragedii pomyślała o innych. Ich sąsiedzi z powodu całkowitego zalania mieszkali u rodziny w Furmanach(sąsiednia miejscowość). Basia z Andrzejem przyjechali na skuterze. Pokazali nam zalany dom. Powiedzieli, że najbardziej potrzebują polowych łóżek, środków czystości, ubrań i żywności w puszkach. 

  • slideWIES_12350.jpg
  • slideWIES_12351.jpg

Podzieliłam się tym co zobaczyłam wysyłając maila do znajomych. Odpowiedź była błyskawiczna. Ze wszystkich stron napływały deklaracje o przekazaniu dla powodzian mebli, artykułów AGD i innych potrzebnych rzeczach. Powstała strona www.podajdalej.eu, na której z jednej strony, internauci zamieszczali co dla powodzian mogą przekazać a z drugiej strony, powodzianie czego potrzebują. Zaczęliśmy organizować transporty do Trześni i innych miejscowości jak Sokolniki, Tarnobrzeg, Wielowieś, Sandomierz czy Zalesie Gorzyckie. Oprócz rzeczy materialnych otrzymywaliśmy deklaracje przekazania środków finansowych. 

5 lipca 2010 roku została założona fundacja o nazwie PODAJ DALEJ dla gromadzenia pieniędzy dla powodzian. Obecnie oprócz pomocy osobom potrzebującym fundacja zajmuje się wychowaniem do wartości. 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.