Każdy młody człowiek u progu dorosłego życia napotyka bariery. Stają się one nie do pokonania kiedy w tym zmaganiu zostaje sam. Taka sytuacja czeka wychowanków opuszczających domy dziecka. Często nie mogą zamieszkać u swoich rodziców i nie mają środków na wynajem mieszkania. Znalezienie pracy bez kontaktów dorosłych może być niezmiernie trudne.

To przygotowywanie się wychowanka do podjęcia wyzwania życia poza placówką powinno rozpocząć jeszcze w domu dziecka. W tym celu potrzebne są projekty zapewniające młodzieży poznawanie zagadnień dorosłego życia i działania inspirujące do podejmowania wysiłku i systematycznej pracy.

Fundacja proponuje programy:

7 KOLORÓW. Są to siedmiodniowe warsztaty, gdzie każdy dzień jest oznaczony innym kolorem. Pomaga to uczestnikom zapamiętywanie prezentowanych zagadnień. W warsztatach zaplanowano także spotkania z osobami, które dzielą się z uczestnikami swoim życiowym doświadczeniem oraz z przedsiębiorcami, którzy w przyszłości mogą zaoferować pracę.

Podział zagadnień na kolory:

  •  czerwony - praca, przedsiębiorczość, finanse, dobra materialne, budżet domowy, zakupy, oszczędzanie.
  •  pomarańczowy - emocje, myśli, relacje, nawiązywanie relacji, budowa relacji, rozwiązywanie problemów:
  •  żółty - stan ducha i troska o jego rozwój, znaczenie wspólnoty-grupy wsparcia, rola i waga bezpośrednich kontaktów międzyludzkich.
  •  zielony - zdrowie, cielesność, seksualność, zdrowy styl życia, zdrowe żywienie, ruch, odpoczynek
  •  niebieski - harmonia, ład i porządek, prawa natury, zasady społeczne:
  •  indygo - wiedza, mądrość życiowa, odkrywanie własnych pasji, rozpoznawanie możliwości.
  •  fioletowy - autoprezentacja, wymiana informacji, kultura języka, porozumiewanie się bez przemocy, umiejętność korzystania z mediów

MAM w SOBIE SIŁĘ. Jest to idea upowszechnienia biegania. Ta dyscyplina sportu ma w sobie wiele wspólnego z życiem. Ciągle gdzieś biegniemy a kluczem w miarę bez wysiłkowego pokonywania kolejnych etapów życia jest wypracowanie swojego rytmu jak w biegu wyregulowanie oddechu.

Elementem tego programu jest OGÓLNOPOLSKI BIEG PRZEŁAJOWY z nagrodami w postaci voucherów, które są zachętą do systematycznego trenowania. Całość zmierza do wypracowania kultury biegania w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Codzienny trening może stać się rutyną a pokonywania kolejnych dystansów może przerodzić się w nawyk planowania działań, stawiania sobie celów i ich realizacji. Takie przygotowanie z pewnością pomoże wychowankowi odnaleźć się w dorosłym życiu i podejęcie konkretnych ról w życiu społecznym.

NIEKTÓRE Z PROJEKTÓW:

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.