Parę miesięcy temu wielu z nas uczestniczyło w Święcie Rodziny a prawie stu sprawdziło swoją kondycję w II Ogólnopolskim Biegu Przełajowym MAM w SOBIE SIŁĘ - RUN FOR UNITY. Zamieszczamy relację z tego wydarzenia. Każdy kto był może przeżyć to jeszcze raz a dla tych co nie byli niech będzie zachętą na przyszły rok. 
ŚWIĘTO RODZINY 2020 z III edycją biegu zaplanowano na 16 maja. Już dziś ZAPRASZAMY.
 

"Ten deszcz, te parę kropelek, które tutaj spadło to wyraz Bożego błogosławieństwa. Bóg chce w tym momencie użyźnić glebę mojego serca, żeby to Słowo, które przed chwilą wysłuchaliśmy, nie wyschło". (....). Boże Słowo nie mówi, że masz być pierwszy, tylko - "bieg ukończyłem ..."

W godzinach porannych w Trzciance panuje wielkie poruszenie. Widzimy wojsko, straż pożarną, harcerzy, motocyklistów... Wszyscy zebrani są tu w jednym celu, znanym pod nazwą I Ogólnopolski Bieg Przełajowy Wychowanków Pieczy Zastępczej "MAM W SOBIE SIŁĘ"


Pierwsza taka impreza w Polsce przyciągnęła uczestników z całego kraju, nawet z tak odległych okolic jak Rzeszów. Pasjonaci biegania z ośrodków opiekuńczych, domów dziecka i rodzin zastępczych, świętowali w ten swoisty sposób Dzień Ojca. W pewnym momencie pogoda zaskoczyła nas deszczem, ale w żaden sposób nie wpłynęło to na entuzjazm biegaczy, który pozostał na tym samym poziomie od początku do końca. Każdy w swojej wytrwałości dobiegł do mety, pomimo przeszkód po drodze w postaci: piachu, błota, korzeni a nawet kolki. 
Wydarzenie uświetnił występ chóru i orkiestry, który prezentował w swoim repertuarze szeroki wybór pieśni patriotycznych. Pragnę wspomnieć także, o równie uroczystej Mszy Świętej w intencji ojczyzny. 
Nie zapominajmy jednak o rzeczach bardziej przyziemnych, a mianowicie o jedzeniu. Wyjątkowo ważnym aspektem w tym temacie była – grochówka, przyrządzona przez drużynę Dirty Rebels z Wilgi, w autentycznym kotle. 
Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli być świadkami kolejnej edycji tego wydarzenia. Wszystkich, którzy nie mieli szansy uczestniczyć w imprezie zapraszam w przyszłym roku a zwycięzcom z całego serca gratuluję!"

Autor tekstu:
Elżbieta Szykowna
II miejsce w kategorii: dziewczęta niepełnoletnie 

Program MAM w SOBIE SIŁĘ jest wynikiem poszukiwania sposobu by zainspirować młodzież z domów dziecka do podejmowania wysiłku, systematycznej pracy, kształtowania charakteru i samodyscypliny - cech tak bardzo potrzebnych do odnalezienia się w dorosłym życiu. Bieganie ma w sobie wiele wspólnego z życiem. Ciągle gdzieś biegniemy a kluczem w miarę bez wysiłkowego pokonywania kolejnych etapów jest wypracowanie swojego rytmu, tak jak w biegu wyregulowanie oddechu. 

 
"Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piłce Nożnej przeszły już do historii i pozostają nam piękne wspomnienia!

Emocje trwały do ostatniego gwizdka! Wszystkie zespoły walczyły wytrwale dając z siebie 100%.

Zwycięską drużyną okazał się Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem, drugie miejsce zajął Dom Dziecka w Skopaniu zaś trzecie Dom Dziecka im ks. Z. Gorazdowskiego w Krośnie.

Dopełnieniem piłkarskich emocji była nasza niespodzianka dla wszystkich drużyn - spotkanie z Reprezentacją Polski U-21!

Wszystkim Patronom, Sponsorom i Darczyńcom, którzy wsparli Mistrzostwa -DZIĘKUJEMY - jesteście wspaniali!!!"

 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.