W godzinach porannych w Trzciance panuje wielkie poruszenie. Widzimy wojsko, straż pożarną, harcerzy, motocyklistów... Wszyscy zebrani są tu w jednym celu, znanym pod nazwą I Ogólnopolski Bieg Przełajowy Wychowanków Pieczy Zastępczej "MAM W SOBIE SIŁĘ"


Pierwsza taka impreza w Polsce przyciągnęła uczestników z całego kraju, nawet z tak odległych okolic jak Rzeszów. Pasjonaci biegania z ośrodków opiekuńczych, domów dziecka i rodzin zastępczych, świętowali w ten swoisty sposób Dzień Ojca. W pewnym momencie pogoda zaskoczyła nas deszczem, ale w żaden sposób nie wpłynęło to na entuzjazm biegaczy, który pozostał na tym samym poziomie od początku do końca. Każdy w swojej wytrwałości dobiegł do mety, pomimo przeszkód po drodze w postaci: piachu, błota, korzeni a nawet kolki. 
Wydarzenie uświetnił występ chóru i orkiestry, który prezentował w swoim repertuarze szeroki wybór pieśni patriotycznych. Pragnę wspomnieć także, o równie uroczystej Mszy Świętej w intencji ojczyzny. 
Nie zapominajmy jednak o rzeczach bardziej przyziemnych, a mianowicie o jedzeniu. Wyjątkowo ważnym aspektem w tym temacie była – grochówka, przyrządzona przez drużynę Dirty Rebels z Wilgi, w autentycznym kotle. 
Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli być świadkami kolejnej edycji tego wydarzenia. Wszystkich, którzy nie mieli szansy uczestniczyć w imprezie zapraszam w przyszłym roku a zwycięzcom z całego serca gratuluję!"

Autor tekstu:
Elżbieta Szykowna
II miejsce w kategorii: dziewczęta niepełnoletnie 
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.