W listopadzie 2020 roku otrzymałam od Krystyny Kebede – polskiej lekarki, która już od trzech lat   mieszkała i pracowała w Etiopii - maila  z zapytaniem  „Nie wiem, czy coś można zrobić...".  Przedstawiała historię 32-letniej Fantu z niewydolnością nerek, matki 3 letniej Rediet, która z mężem przyszła do niej  podczas  dyżuru.  Jedynym ratunkiem dla Fantu okazały  się systematyczne dializy. W  etiopskim systemie służby zdrowia na bezpłatne dializy trzeba wtedy czekać co najmniej dwa lata. 

Poruszyła mnie ta historia.  Trzeba ratować życie, to było oczywiste. Rozesłałam prośbę do wszystkich, którzy byli zapisani w  moich kontaktach i w ciągu dwóch tygodni mieliśmy pieniądze na prawie rok dializ. Jednak z czasem wpływy  stawały się coraz mniejsze, a w Etiopii perspektywa bezpłatnych dializ stale się  przesuwała. Tak, że z dwóch lat zrobiło się cztery a może więcej.

Dr Krystyna nagrała filmik (zamieszczamy pod artykułem) z podziękowaniem Fantu i jej męża, który  rozesłałam do darczyńców i do wielu innych organizacji z prośbą o kontynuację lub włączenie się do akcji. Odezwała się tylko jedna organizacja: Fundacja „USKRZYDLAMY"  deklarując wsparcie.

Fantu  jest świadoma i przygotowana, żeby odejść, jeśli zabraknie pieniędzy. Tę bolesną świadomość ma również jej rodzina. Fantu dziękuje Bogu za każdy dzień, dziękuje  wszystkim, którzy swoimi darowiznami  podtrzymują jej życie. Nie zapominajmy o Fantu. Dajmy jej NADZIEJĘ!

Fundacja Podaj Dobro

Nr 72 1600 1462 1883 9586 3000 0001 w tytule: Darowizna na dializy

FANTU FIROMSA trafiła do szpitala z ostrą niewydolnością nerek na dyżur Krystyny Kebede, polskiej lekarki pracującej od 3 lat w Etiopii. Okazało się, że stan jest bardzo poważny i niezbędne są dializy. Fantu refundowane dializy może otrzymać za około 2 lata a rodzinę nie stać na leczenie prywatne, gdyż jedna dializa to miesięczna pensja. Tylko wsparcie ludzi wielkiego serca może dać Fantu nadzieję na doczekanie dializ refundowanych.  Od listopada Fundacja PODAJ DOBRO przekazała do Etiopii ponad 6 tys. na ten cel. Dołącz do grona osób ratujących życie Fantu by nie osierociła swojej trzyletniej córeczki Rediet. 
Nr konta: 72 1600 1462 1883 9586 3000 0001
Podaruj swój 1% podatku. Cel szczegółowy: Na dializy.
 
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com

Rozdajemy ciasteczka każdemu kto odwiedzi nasz serwis! Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.